Balíme k moři. Zabalte si s námi!

Všichni to známe – chaotické pobíhání všech členů rodiny po bytě, zmatek a obavy z toho, jak se všechny naše nezbytnosti vejdou do kufru a na co jsme ještě zapomněli… Co takhle zkusit to letos jinak? Zabalit si pečlivě, systematicky a hlavně tak, aby nám nic nechybělo ani nepřebývalo! Přinášíme vám několik tipů, které vám tuto nepříjemnou etapu, která předchází každé dovolené, trochu zpříjemní.

  1. Udělejte si seznam!  Stará moudrost praví, že co je na papíře, na to se hůře zapomíná. A věřte – je to tak! Sepište si svůj seznam s dostatečným předstihem, abyste si stihli ještě nakoupit věci, které vám schází a nemuseli je shánět večer před odjezdem. Seznam oceníte také při samotném balení, kdy si v něm můžete jednotlivé položky odškrtávat.  
  1. Nenechávejte to na poslední chvíli! Pokud začnete včas, ušetříte si spoustu stresu. Víkend před odjezdem si nachystejte všechno prádlo, které bude potřeba vyprat a vyžehlit a vydejte se na nákup pro to, co vám chybí. Také není úplně mimo mísu zjistit, v jakém stavu jsou věci, které si s sebou hodláte brát. Plavky zničené od soli nebo cestovní taška s natrženým uchem Vám na dovolené příliš parády nenadělají. 
  1. Osvěžte si stará pravidla pro balení kufru! Těžké věci patří na dno, křehké zabalte nebo rozmístěte mezi oblečení. Velmi efektní metodou je také jemné smotávání oblečení do roliček – nejen že se nezmačká, ale navíc ušetří v kufru spoustu místa. Jakékoliv tekutiny, které by mohly vytéct (šampony, opalovací krémy…), důkladně zabalte do igelitových sáčků.  
  1. Nemějte „velké oči“! Při balení na dovolenou se často dopouštíme té chyby, že si s sebou bereme spoustu zbytečností. V hlavě nám totiž vyskakují různé dramatické scénáře, náhlé změny počasí a nenadálé události. Zkuste si však vzpomenout, kolikrát už na ona „kdyby“ došlo a vy jste skutečně použili všechno, co jste si s sebou zabalili. Mějte to na paměti, až se letos pustíte do plnění kufru.

A co vy, máte už zabaleno? Co vám ve vašem kufru nikdy nesmí chybět?

Tip Zlatých Slev: 

Praktický cestovní organizér se slevou 63%: zboží na cestování se slevou.

Tipy na báječnou dovolenou již od 2990Kč: sleva na dovolenou u moře.