Jeden den v Benátkách

Benátky patří k nejoblíbenějším turistickým cílům severní Itálie. Nabízejí spoustu slavných a hojně navštěvovaných kulturních památek, ale i zajímavá místa, která zůstávají zrakům cizinců mnohdy skryta. S našimi tipy můžete stihnout navštívit obojí. Za jeden jediný den.

Benátky - to jsou především spletité ulice, úzké kanály a zákoutí, která vás okouzlí na první pohled. Město přímo vybízí k bezcílnému bloumání a toulání uličkami, při němž se však můžete velice snadno ztratit. Proto není špatné hned po příjezdu do Benátek zainvestovat do mapy.

Místem, kam neomylně směřuje nejvíce turistů, je náměstí s kostelem svatého Marka. Monumentální bazilika, která patří k nejzachovalejším památkám byzantské architektury, ohromí především svým interiérem s bohatou mozaikovou výzdobou.

Pokud se necháte táhnout davem turistů dál, dojdete s největší pravděpodobností k Ponte di Rialto – nejkrásnějšímu ze čtyř benátských mostů, které vedou přes Canal Grande. Pokud máte možnost, nechte si jeho návštěvu na večer, kdy je nádherně osvícen.

Palazzo Contarini del Bovolo se řadí mezi skupinku mimořádných míst, k nimž vás obvykle turistický průvodce nezavede. Tato nevšední stavba, jejíž dominantou je výrazné točité schodiště s oblouky, byla navržena a postavena v patnáctém století. V současné době je palác bohužel uzavřen veřejnosti, nicméně i pouhý exteriér rozhodně stojí za vidění.

Už jste navštívili Benátky? Dejte nám vědět, které z jejích zákoutí Vás nejvíce okouzlilo!

Tip Zlatých Slev: Vydejte se na romantický výlet a vychutnejte si jedinečnou atmosféru Benátek. Poznávací zájezd se slevou 40% na Benátky se slevou.