Zázrak jménem henna

Asi každá z nás touží po hřívě hustých, zdravých a krásných vlasů. Přesto dobrovolně podstupujeme kadeřnické procedury v podobě chemického barvení, abychom docílily vytouženého odstínu. Chemie však funguje na principu odstranění ochranné vrstvy vlasu, aby ten pak snadněji absorboval barvu. Tím pochopitelně naše hřívá trpí, stává se lámavější, třepivou a bez lesku. Existuje tedy nějaký způsob, jak dosáhnout krásné barvy a zároveň poskytnout našim vlasům potřebnou péči? Řešení existuje a jmenuje se henna.

Blahodárná síla henny

Henna je šetrné stoprocentně přírodní barvivo, které používaly ženy již ve starověku. Získává se z keřovité rostliny, jejíž listy se suší a drtí na prášek zelené barvy. Tento prášek je pak základem pro barvící směs. Oproti chemickým barvám má henna jednu obrovskou výhodu – na vlasy působí blahodárně. Každý vlas obalí vrstvou přírodního rostlinného proteinu, který působí jako ochrana před vnějšími vlivy - slunečním zářením nebo chlorovanou vodou - což se v tuto roční dobu rozhodně hodí.

Henna mimo jiné zamezuje tvorbě lupů a dá se použít i na citlivější pokožku, která na chemické barvy reaguje podrážděním. Krom regenerace jim přináší také zpevnění a s ním ruku v ruce větší objem. Výsledek? Vlasy jsou po použití henny bohatší, plné lesku a působí zdravým dojmem.  A to je přece to, co si každá z nás přeje!

Hodí se henna i pro tmavovlásky?

Barvení hennou má však i pár nevýhod. Henna není primárně určena k výrazné barevné změně vašich vlasů. Nedocílíte s ní žádných nepřirozených odstínů, a pokud máte vlasy tmavé, barevná změna bude spíše minimální. Rovněž není možné hennou tmavé vlasy zesvětlit – to dokáže pouze chemie.

I přes tato drobná negativa si však henna rozhodně zaslouží, abychom jí alespoň jednou zkusily dát přednost před chemickými barvami z drogerie. Koneckonců je to lety prověřená přírodní varianta změny barvy vlasů. A kdoví - možná vám bude vyhovovat natolik, že se k chemii už ani nebudete chtít vrátit.

Tip Zlatých slev: Dopřejte svým vlasům nadstandardní péči v podobě voucheru na kadeřnické úpravy na kadeřnictví se slevou.