Do Paříže s pár eury v kapse!

Studentská léta jsou tou nejlepší možnou dobou k cestování – že mají ovšem studenti obvykle hluboko do kapsy je věc druhá. Paříž se na první pohled může jevit jako finančně náročná destinace, pravdou však je, že nabízí mladým lidem tolik možností, jako málokterá jiná metropole.

Vstupy zdarma pro mládež z EU

Ne každý ví, že do většiny pařížských kulturních institucí má mládež ze zemí Evropské unie až do pětadvaceti let vstup zdarma. I díky této možnosti se během svého pobytu můžete podívat na řadu zajímavých míst, která byste si jinak nejspíš nechali kvůli vysokým cenám vstupného ujít. K takovým památkám patří například Napoleonská hrobka, Sainte-Chapelle, centrum Pompidou, ale také Vítězný oblouk či slavné muzeum Louvre. Jediným místem, kde budete muset sáhnout do kapsy pro pár euro, je samozřejmě ta nejslavnější atrakce ze všech – Eiffelova věž. I zde ale mají mladší ročníky výhodu – do čtyřiadvaceti let máte nárok na snížené vstupné. Příjemným překvapením může být také možnost focení kdekoliv v interiérech – dokonce i v muzejích.

Kam za dobrým jídlem?

Za vstupy do památek tedy příliš neutratíte. Jak je to ale se stravováním a cenami jídla jako takovými? V Paříži funguje síť obchodů Carrefour a Monoprix, ve kterých seženete naprosto všechno, od potravin a nápojů přes drogerii až po oblečení a kuchyňské potřeby. A ceny jsou někdy až překvapivě příznivé i pro našince. Pokud se rozhodnete nakupovat jídlo výhradně zde a přežívat tak na pečivu, bagetách, paštikách, sušených šunkách či sýrech, ušetříte opravu dost peněz. Všechny tyto běžné potraviny se navíc dají sehnat i za pár euro v luxusní kvalitě – což platí především pro místní sýry nebo vynikající francouzské víno.

Doprava po Paříži

Asi nejjednodušším způsobem dopravy po Paříži je metro. Jízdenka přitom není časově omezená, což je veliká výhoda. Do metra se vstupuje turnikety a jízdenka vám platí až do té chvíle, dokud prostor za turniketem zase neopustíte. Můžete tak na jednu jízdenku podjet celou Paříž křížem krážem a přestoupit kolikrát se vám jen zachce. Nicméně pokud vám to čas dovolí, není lepší varianty, než prochodit francouzskou metropoli a její kouzelné malebné uličky po svých.

Paříž je místem, které by měl určitě alespoň jednou za život navštívit každý. A v tomto případě se moc nevyplatí nechávat si její návštěvu až na stará kolena. Pojeďte do Paříže se Zlatými Slevami!