5 zázračných potravin

Přechodné období mezi koncem zimy a začátkem jara bývají pro spoustu lidí dobou, kdy jsou náchylnější k nachlazení a nemocem. Aby se letos vaše tělo bacilům ubránilo, můžete vyzkoušet některou z těchto super-zdravých potravin!

Skořice 

Oblíbené aromatické koření do svařených nápojů má spoustu příznivých účinků na organizmus. Krom toho, že vám krásně prohřeje tělo a rozproudí krev, pomáhá také při nemocech močových cest. Skořice má totiž dezinfekční účinky a uleví vám mimo jiné i od bolesti svalů. Pokud cítíte, že na vás "něco leze", zkuste pro změnu místo čaje s citronem sáhnout po nějakém teplém nápoji se skořicí.  

Česnek

Léčivé účinky česneku jsou všeobecně známé. Toto přírodní antibiotikum vám pomůže při bolestech v krku, ale snižuje třeba také tlak či cholesterol. Pokud potřebujte tělu dodat sílu a zvýšit jeho obranyschopnost, česnek je jasná volba!

Červená řepa

Ne příliš populární zelenina, která však ukrývá spoustu cenných látek, jako draslík či vitamín C. Krom toho, že má její konzumace příznivý dopad na posílení imunity, je červená řepa zároveň zásobárnou látek, které brání vzniku rakoviny. A malý tip na závěr: čerstvě uvařená řepa má více živin než v syrovém stavu!

Borůvky

Sbírání borůvek je sice pracná záležitost, ale jejich pozitivní dopad na naše zdraví to rozhodně vyváží! Krom toho, že borůvky jsou bohatým zdrojem vitamínu C, pomáhají také při střevních potížích, dodávají energii a omlazují. A pozor, po borůvkách můžete sáhnout i pokud jste právě ve stresu - posilují totiž nervy ;-)!

Zázvor

Oblíbenost zázvoru v poslední době stále vzrůstá. Jeho preventivní účinky v boji s chřipkou a nachlazením jsou všeobecně známé. Ne každý však ví, že zázvor funguje rovněž jako afrodiziakum. Pomůže vám také tehdy, pokud trpíte závratěmi či nevolností např. při jízdě v autě.  

Máte také nějaké své osvědčené potraviny, na jejichž účinky nedáte dopustit?

Více informací na potraviny se slevou.

 

Zvoleným podmínkám nevyhovují žádné slevové nabídky.